Find Your Class

arrow&v
arrow&v
arrow&v
arrow&v
arrow&v
arrow&v

To clear filters, refresh page

Day
Time
Style
Age
Level
Location
Teacher
WEDNESDAY
2:45-3:30
HIp Hop
4 5 6
A
WATS
Mary
FRIDAY
3:45-4:30
Hip Hop
4 5 6
A
WATS
David
MONDAY
6:30-7:30
HIp Hop
9-11
A/B
WATS
Alex B
THURSDAY
4:30-5:30
Ballet
9-11
B
Wats
Mercedes
SATURDAY
12:00-1:00
Acro
12+
B/C
SC
Dustin
SATURDAY
12:00-1:00
Acro
6 7 8
A
WATS
Alexis
SATURDAY
1:00-2:00
Acro
9-11
B
WATS
Alexis
SATURDAY
2:00-3:00
Acro
9-11
C
WATS
Alexis
MONDAY
2:45-3:30
ComboBallet/Tap
3 4 5
A
SC
Sara
MONDAY
3:15-4:00
MiniHip-Hop
4 5 6
A
SC
David
MONDAY
3:30-4:30
ComboJazz/Acro
5 6 7
A
SC
Sara
MONDAY
4:00-5:00
Tap
12+
D
SC
David
MONDAY
4:30-6:00
Lyrical/Contemp
12+
D
SC
Leslie
MONDAY
6:00-7:00
Hip-Hop Fundamentals
12+
Open
SC
David
MONDAY
6:00-7:00
Jumps/Turns
12+
D
SC
Leslie
MONDAY
7:00-:830
MondayMadness
12+
D
SC
Master
MONDAY
7:00-8:00
Lyrical/Contemp
12+
A
SC
Leslie
TUESDAY
2:15-3:00
ComboBallet/Tap
4 5 6
A
SC
Sara
TUESDAY
2:45-3:30
MiniHip-Hop
4 5 6
A
SC
David
TUESDAY
3:30-4:30
Hip-Hop
9-11
A
SC
David
TUESDAY
3:30-4:30
ComboJazz/Tumble
5 6 7
A
SC
Sara
TUESDAY
4:30-5:30
Hip-Hop
12+
B
SC
David/Zack
TUESDAY
4:30-6:00
Ballet
12+
D
SC
Mercedes
TUESDAY
6:00-7:00
Jazz
12+
D
SC
Tish/Les
WEDNESDAY
1:15-2:00
ComboBallet/Tumble
3 4 5
A
SC
Sara
WEDNESDAY
2:00-3:00
ComboJazz/Tap
4 5 6
A
SC
Sara
WEDNESDAY
2:45-3:30
MiniHip-Hop
3 4 5
A
SC
Sara
WEDNESDAY
3:30-4:30
Hip-Hop
6 7 8
A
SC
David
WEDNESDAY
4:30-5:30
Hip-Hop
12+
D
SC
David
WEDNESDAY
5:30-6:30
Jazz
6 7 8
A
SC
Alex B
WEDNESDAY
6:30-7:30
Hip-Hop
12+
A
SC
Zack
WEDNESDAY
6:30-8:00
Ballet
12+
D
SC
Mercedes
THURSDAY
2:45-3:30
ComboBallet/Jazz
3 4 5
A
SC
Sara
THURSDAY
3:30-4:30
Jazz
9-11
A
SC
Athena
THURSDAY
3:30-4:30
ComboBallet/Tap
4 5 6
A
SC
Sara
THURSDAY
4:30-5:30
Tap
9-11
A
SC
Micha
THURSDAY
4:30-5:30
Lyrical/Contemp
12+
A
SC
Athena
THURSDAY
5:30-6:30
IndustryJazz
OPEN
12+
SC
Micha
THURSDAY
5:30-6:30
Lyrical/Contemp
9-11
A
SC
Athena
THURSDAY
6:30-7:30
Jumps/Turns
9-11
A/B
SC
Athena
THURSDAY
6:30-7:30
Jumps/Turns
12+
B/C
SC
Athena
FRIDAY
3:30-4:30
Lyrical/Contemp
12+
A/B
SC
Micha
FRIDAY
3:30-4:30
Hip-Hop
9-11
A
SC
Zack
FRIDAY
4:30-5:30
Hip-Hop
12+
B/C
SC
Zack
null
WEDNESDAY
5:30-6:30
Jumps/Turns
12+
B
WATS
Tanee
WEDNESDAY
5:30-6:30
Lyrical/Contemp
9-11
B
WATS
Cassie
WEDNESDAY
6:30-7:30
Ballet
12+
B
WATS
Lisa
WEDNESDAY
6:30-7:30
Lyrical/Contemp
12+
B
WATS
Cassie
THURSDAY
9:00-10:00
ComboBallet/Jazz
3 4 5
A
WATS
Mary
null
THURSDAY
2:45-3:30
ComboBallet/Jazz
4 5 6
A
WATS
Mary
null
THURSDAY
3:30-4:30
Ballet
6 7 8
A
WATS
Leslie
THURSDAY
3:30-4:30
Jazz
6 7 8
B
WATS
Alexis
THURSDAY
4:00-5:00
Jumps/Turns
12+
D
WATS
Tisha
THURSDAY
4:00-5:30
Ballet
12+
B
WATS
Lisa
THURSDAY
4:30-5:30
Lyrical/Contemp
6 7 8
B
WATS
Carrie
THURSDAY
5:00-6:00
Lyrical/Contemp
12+
D
WATS
Leslie
THURSDAY
5:30-6:30
Jumps/Turns
12+
B
WATS
Tisha
THURSDAY
6:00-7:30
Ballet
12+
D
WATS
Lisa
THURSDAY
6:30-7:30
Jazz
12+
B
WATS
Leslie
THURSDAY
6:30-7:30
Ballet
12+
A
WATS
Mercedes
THURSDAY
7:30-8:30
Lyrical/Contemp
12+
B
WATS
Tish/Les
THURSDAY
7:30-8:00
Ballet - Pre-point
12+
D
WATS
Mercedes
FRIDAY
12:30-1:15
ComboBallet/Tumble
4 5 6
A
WATS
Mary
FRIDAY
1:45-2:30
ComboJazz/Tumble
3 4 5
A
WATS
Mary
FRIDAY
3:30-4:30
Ballet
6 7 8
A
WATS
Alexis
FRIDAY
3:30-4:30
Ballet
9-11
B
WATS
Cassie
FRIDAY
3:30-4:30
Jazz
9-11
A
WATS
Alex B
FRIDAY
4:30-5:30
Hip-Hop
9-11
A/B
WATS
David
FRIDAY
4:30-5:30
Ballet
9-11
A/B
WATS
Cassie
FRIDAY
4:30-5:30
Hip Hop
9-11
A/B
WATS
David
FRIDAY
5:30-6:30
Hip-Hop
9-11
B
WATS
David
FRIDAY
5:30-6:30
Jazz
6 7 8
A
WATS
Alex B
SATURDAY
10:15-11:00
Ballet/Jazz
4 5 6
A
WATS
Alexis
FRIDAY
5:30-6:30
Ballet
9-11
A
WATS
Alexis
SATURDAY
9:00-9:45
ComboBallet/Jazz
3-4
A
WATS
Mary
SATURDAY
10:00-11:00
ComboBallet/Jazz
4 5 6
A
WATS
Mary
SATURDAY
10:00-11:00
MiniHip-Hop
5 6 7
A
WATS
Alex B
SATURDAY
11:00-12:00
ComboJazz/Tap
5 6 7
A
WATS
Mary
SATURDAY
11:00-12:00
ComboHip-Hop
4 5 6
A
WATS
Alex B
SATURDAY
12:00-1:00
Lyrical/Contemp
12+
B/C
WATS
Alex B
MONDAY
3:00-4:00
Hip-Hop
6 7 8
A
WATS
Tanee
MONDAY
3:30-5:00
Jazz
12+
C
WATS
Tisha
MONDAY
3:30-4:30
Jazz
9-11
A
WATS
Cassie
MONDAY
3:30-4:30
Jazz
9-11
B
WATS
Nadia
MONDAY
4:00-5:00
Jazz
6 7 8
A
WATS
Tanee
MONDAY
4:30-5:30
Ballet
9-11
B
WATS
Cassie
MONDAY
5:30-6:30
Ballet
9-11
A
WATS
Cassie
MONDAY
5:30-6:30
Jumps/Turns
9-11
B
WATS
Alex B
MONDAY
6:30-8:00
Ballet
12+
C
WATS
Mercedes
MONDAY
6:30-7:30
Hip-Hop
9+
null
WATS
Alex
MONDAY
6:30-7:30
Lyrical/Contemp
9-11
B
WATS
Cassie
MONDAY
6:30-7:30
Lyrical/Contemp
9-11
B
WATS
Tanee
TUESDAY
9:00-9:45
ComboBallet/Jazz
3 4 5
A
WATS
Mary
TUESDAY
10:00-10:45
Ballet
0 1 2 3
A
WATS
Mary
TUESDAY
2:30-3:15
MiniBallet
4 5 6
A
WATS
Mary
TUESDAY
3:30-4:30
Jazz
9-11
B
WATS
Leslie
TUESDAY
3:30-4:30
MiniHip-Hop
4 5 6
A
WATS
Alexis
TUESDAY
3:30-4:30
Ballet
6 7 8
B
WATS
Tanee
TUESDAY
3:30-4:30
Tap
6 7 8
A
WATS
Tisha
TUESDAY
4:30-5:30
Jazz
12+
B/C
WATS
Leslie
TUESDAY
4:30-5:30
Ballet
9-11
B
WATS
Tisha
TUESDAY
4:30-5:30
Jazz
6 7 8
A
WATS
Alexis
TUESDAY
5:30-6:30
Jumps/Turns
12+
B/C
WATS
Tish/Les
TUESDAY
6:30-7:30
Lyrical/Contemp
12+
B/C
WATS
Alexis
TUESDAY
6:30-7:30
Tap
11+
B/C
WATS
Parise
TUESDAY
6:30-7:30
Lyrical/Contemp
12+
A
WATS
Cassie
TUESDAY
7:30-8:30
Tap
9+
A/B
WATS
Parise
TUESDAY
7:30-8:30
Hip-Hop
12+
A
WATS
Alexis
TUESDAY
7:30-8:30
Jumps/Turns
12+
B/C
WATS
Cassie
WEDNESDAY
2:30-3:30
Hip-Hop
6 7 8
A
WATS
Tanee
null
WEDNESDAY
2:30-3:30
Combo
null
A
WATS
Ashley
WEDNESDAY
3:30-4:30
Jumps/Turns
12+
A/B
WATS
Ashley
WEDNESDAY
3:30-4:30
Ballet
6 7 8
A
WATS
Cassie
WEDNESDAY
3:30-4:30
Ballet
9-11
B
WATS
Tanee
WEDNESDAY
4:30-6:00
Ballet
12+
B/C
WATS
Lisa
WEDNESDAY
4:30-5:30
Jazz
6 7 8
A
WATS
Tanee
WEDNESDAY
4:30-5:30
Jumps/Turns
9-11
B
WATS
Ashley